Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Crypto Kong

You are not connected. Please login or register

MilojicaAI

Go down  Message [Page 1 of 1]

1MilojicaAI Empty MilojicaAI Wed Jun 03, 2020 3:11 pm

gandra

gandra
Global Moderator

[You must be registered and logged in to see this image.]

Milojica i još par projekata (Hulk,RedHotChiliEA,Quark, Aladin koji još uvek nije objavljen) mi se vuku od sredine prošle godine i tako su čamili sve do ovih dana. U principu roboti su bili 90% završeni,ali eto otišao sam na drugu stranu.Takođe jedno izvesno vreme bar tri od pomenutih 5 robota je bilo javno dostupno na githabu, u njihovoj prvobitnoj verziji, ili ti bolje rečeno u ranoj fazi razvoja. Što se tiče Milojice trenutno sam ga angažovo na dva valutna para, a rezultate ću sumirati za par meseci.

MilojicaAI je zamišljen kao softver sa tri nezavisna signal modula koja mogu biti angažovana svaki ponaosob ili u određenoj konbinaciji.

Ulazi:


  • Tick. Podrazumevana vrednost je podešena na false.  Do sada nisam optimizovao Milojicu na tick-true, jer u ovoj konbinaciji robot je više nego senzitivan. U svakom slučaju opcija je opciona, može da se koristi i ne mora da se koristi.
  • Set Volume Risk in Percent. Veličina lota se automatski kalkuliše na osnovu unesenog procenta. Takođe sistem ne dozvoljava da unesete nenormalne vrednosti, jer se robot jednostavno neće pokrenuti. Na primer ako je naš početni balans $100 i zelimo da za početak robot ne otvara veće pozicije od 0,01 mini lota, u ovo polje unosimo max. 0,5%,itd..
  • Decrase Factor. Nivo smanjenja možemo koristiti,ako želimo, a i ne moramo koristiti.Jednostavno podesite 0, i ova opcija je deaktivirana. Mali savet priliko optimizacije ove opcije je da idete što osetljivijim koracima. Na primer:


  1.  start(0), step(0.1),stop(100). 
  2. start(0), step(0.01),stop(10). 


  • Stop Loss Level.  Opcija se obračunava u poenima. Deaktivacija sa NULOM.
  • Take Profit Level. Opcija se obračunava u poenima. Deaktivacija sa NULOM.


Što se tiče ove dve opcije, one ne moraju biti podešene pod obavezno.Sve zavisi šta želimo.


  • Stop Loss trailing level (in points). Ako ne želimo da koristimo ovu opciju i pomeramo naš SL, jednostavno unesite NULU.
  • Take Profit trailing level (in points). Isto važi i za pomeranje TP-a.
  • Signal threshold value to open. U opsegu od 0-100.Deaktivacija sa NULOM.
  • Signal threshold value to close. Takođe u opsegu od  0-100.Deaktivacija sa NULOM.
  • Price level to execute a deal. Opcija je isto opciona i deaktiviran je sa NULOM.
  • Expiration of pending order in bars. Robot radi sa limit nalozima,pa tako ako želite da se nalozi na čekanju deaktiviraju nakon nekog vremena koristite ovu opciju,a ako ne, onda unesite NULU, i ova opcija je deaktivirana



[You must be registered and logged in to see this image.]

Signal moduli su :

  • DEMA
  • Trix
  • Bollinger Bands


Što se tiče signal modula samo ću dati pojedine napomene. Prilikom optimizacije signala moja preporuka je da Shift opcija bude nula,to jest radimo optimizaciju za signal bez pogleda u budućnost, prosto rečeno. Takođe za optimizaciju težine/Weight moja preporuka je:

  • start(0)/step(1)/stop(100)


Ranije sam napomenuo da SL i TP nemoraju biti podesene samo ako koristimo opcije Signal threshold value to open, i Signal threshold value to close. U tom slučaju sistem generise signal i otvara poziciju u zadatoj vrednosti, i isto tako zatvara. Sve zavisi od toga šta želimo da Milojica, uradi za nas. I to bi bilo to u kratkim crtama o robotu.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum