Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Crypto Kong

You are not connected. Please login or register

RedHotChiliEA - MT5-

Go down  Message [Page 1 of 1]

1RedHotChiliEA - MT5- Empty Re: RedHotChiliEA - MT5- Fri Dec 06, 2019 12:45 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Pozdrav svima,

Nije me dugo bilo na forumu, razlog, posao. Nova godina se blizi stoga sam odlucio da jedan od mojih projekata koji teku, ponovo bude dostupan svima. U pitanuju je RedHotChiliEAOvaj robot je komplet operativan i spreman za trgovanje. Na  githabu je dostupna njegova osnovna verzija . Robota mozete preuzeti/klonirati repo, preko sledeceg linka :


  •  RedHotChiliEA


Finalana verzija robota ce imati malo drguaciju logiku oko izbora trejding signala, i automasku optimizaciju parametara. To jest sistem ce sam birati na osnovu kog  od 15 dostupnih signala ce otvoriti nalog, kao i koji tip naloga. To mi je plan i to cu da odradim. Za sada robot trguje na par demo racuna. Preporuka je da pre svake upotrebe optimizujete robota u stratedzi testeru. I ne zaboravite da bi robot radio prilikom testiranja ili trgovanja morate aktivirati jedan ili vise signala rucno. 

Evo i slicice kako robot izgleda kada se exe fajl aktivira:
[You must be registered and logged in to see this image.]


Repo slika sa githaba:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Besplatno preuzimanje robota ce biti dostupno sve do 1 januara 2020, godine. Pa ko voli nek izvoli. Ako imate neka pitanja sto se tice ovog robota, mozete ih postaviti u ovoj temi. Ja cu se potruditi da odgovorim na svako. Takodje vec imam i neke odradjene optimizacije za ovog robota, koje cu postaviti na dropboksu .

Toliko za sada, kada krenu praznici imacu malo vise slobodnog vremena , tako da ce biti par raznovrsnih i zanimljivih tema.

Odoh..
               bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

2RedHotChiliEA - MT5- Empty Re: RedHotChiliEA - MT5- Fri Sep 27, 2019 1:20 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Ko je uzo, uzo , više jok,  No

Eto nešto sam odlučio da ipak RedHotChili EA  ode u private repo. Oni koji su klonirali ili preuzeli fajl sa kodom , imaju sada multi funkcionalnog robota. Ja nešto nisam imao vremena da se mnogo posvetim ovom robotu naročito optimizaciji i testiranju jer ako ste čitali tekstove ranije , onda znate da imate mogućnost kreiranja mislim oko 300 strategija sa neograničenim brojem kombinacija u okviru tih strategija. Pa onda ako bi smo rekli da je svaka kombinacija ili izmena nekog od parametara u stvari jedna nezavisna strategija , u tom slučaju možemo zaključiti da je broj kombinacija nekoliko desetina hiljada, itd...

I tako, robot ide  na nadogradnju i next level.  Planiram da mu ugradim  intraday time filter klasični i binarni. Zatim biće dodat multiple take profit levels, sa tri nivoa skidanja profita po jednom nalogu, i tako dalje, i tako dalje.... 

U glavnom ovo  bi bilo kao neko obaveštenje, da ovaj EA više nije javno dostupan. 

Odoh  
              bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

3RedHotChiliEA - MT5- Empty RedHotChiliEA - MT5- Sun Sep 22, 2019 12:23 am

gandra

gandra
Global Moderator

Gde ste trejdriiiiiii, veceras sam nesto dobre volje, stoga,

imam jedno iznenadjenje za sve vas. Ako ste ikada zeleli da imate jednog multi strategijskog robota sad ce vam se ostvariti ta zelja. Naime danas sam dosao na ideju da sve  signale koji su dostupni  kao default fajlovi u meta editoru sastavim u jednog multi strategijskog robota, koji ce da mi, pruzi mogucnost biranja koji cu signal da korisitm a koji ne. I tako rodio se  Red and Hot and Chili , multi mega giga  EA. Link za preuzimanje na kraju teme. Potrebno je veoma malo znanje programiranja da bi se izmenio ovaj EA. Pvi korak je bio auto generisanje, zatim je sledilo secenje koda, premestanje i dodatne izmene u funkcijama, kao i dodavanje novih. I to je to. Moram odmah da vam naglasim da su neke opcije signala vec optimizovane na EURUSD na H1 od pocetka godine do danas. A veci deo signala sam (citaj indikatora), optimizovao na brzaka, i  rezultat je vise nego zadovoljavajuci. 

Znaci sad postoji mogucnost izbora koji indikator ce biti umesan u kreiranje signala za trgovanje a koji ne. Nemojte samo da preterate pa da ukljucite previse indikatora , u tom slucaju krajnji rezultat bice pozitivan,ali skromno pozitivan. Vremensku funkciju nisam postavio kao izbor. Prvo jesam a posle ipak nisam. Jer moze da se zajebete i da se potpuno zaboravi na nju. U tom slucaju robot nece da radi. Ovako mora biti podesena.

Evo i nekih snimaka sa dva ekrana. Nadam se da ce se videti. Prvi slika pokazuje angazovan AMA indikator :
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zatim sledi Envolpes.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zatim MA.
[You must be registered and logged in to see this image.]

I na kraju TEMA.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Robot raspolaze sa ukupno 17 indikatora pomocu kojih postoji mogucnost kreiranja 289 multi strategija. Sad, znam optimizacija je dosadan posao, ali veoma bitan jer ne optimizovan robot vas vodi u kanal.  Naredne nedelje robot u ovom obliku u kom je sada bice angazovan na jednom od signala, pored ostala cetri. Da malo pratim kako se robot ponasa na marketu. Planovi za buducnost postoje, i bice tu jos nekih naprednih funkcija, itd...

Za sada i sa ovim postojecim sam vise nego zadovoljan A iskrenio se nadam se da ce te i vi to biti. Link za preuzimanje -RedHotChili-EA-for-MT5 je : [You must be registered and logged in to see this link.]

I tako , ostajte mi zdravo i zivi bili.

Laku noc!

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum