Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Crypto Kong

You are not connected. Please login or register

Trejling Stop kompletan EA

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Trejling Stop kompletan EA Empty Trejling Stop kompletan EA Sat Jul 06, 2019 4:46 pm

gandra

gandra
Global Moderator

De ste trejderi i koderi naravno posto se ovde bavimo kodiranjem u mql5 programskom jeziku,

Kao sto sam i obecao dosao je na red i  primer u kojem mozete jasno videti kako iskodirati trejling stop. Deo koda sam preuzeo sa mog projekta  "ultimate_hunter",koji vec jedno vreme intezivno razvijam . Sto se tice ovog robota odmah pravi pare, evo pogledajte backtesting graf:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Veoma,veoma obecavajuce. U pitanju je sirov kod, koji zahteva jos dosta posla. Ali kao sto sam i napomenuo, kada se EA pokrene na bilo kom valutnom paru i vremenskom opsegu, odmah ste u plusu. Stoga sam odlucio da ga odradim do j..a. Da se vratim na trejling stop.

Necu se bavit objasnjavanjem koda. To cu mozda raditi u drugim temama. Iseckacu kod od pocetka do kraja i dati objasnjenje za svaku stavku sta predstavlja sa cim je povezana ili nije , sta treba da se uveze od biblioteka, kako treba odraditi pocetni koncept , sta ide prvo a sta drugo,  trece, i tako redom.  Za sada cu vam pokazati kod koji je kompajlovan bez i jedne jedine greske i upozorenja. Slike sa primerima cu postaviti u spojlere jer bi tema bila predugacka. Znaci klik na spojler da bi ste videli snimke ekrana.
0 errors i 0 warning :

U primeru ispod videcemo jedan postavljen sell nalog.
pocetak:
Cena je odradila u zeljenom smeru i povukla stop los.
slika br.2:

Zatim je cena krenula u kontra smeru i udarila u nas stop los. Tako da je ovaj nalog zatvoren sa malim profitom. Da pogledamo
slika broj 3:

Zelim da napomenem da je EA ful operativan ali mu je logika buzi vuzi. Sto znaci ne pokusavajte da trgujete sa ovim robotom. Takodje nalozi na cekanju su dodati samo radi primera kako se to radi . U stvari ovo je samo jedan od nacina. Mozda i najjednostavniji. Takodje pending orderi nisu povezani sa trejling stopom . Ostao je samo jos jedan korak da se to uradi. Sto se tice buy/sell naloga tu sve sljaka bez greske. Uz malo rada a na osnovu ovo primera za buy/sell naloge mozete vrlo lako povezati i stop/limit ordere sa trejling stopom.
drugi primeri reagovanja trejling stopa:

Kao sto mozete videti sve sljaka. Na kraju mozete videti ili preuzeti kod  koji mozete iskoristiti kao dobru osnovu za neki EA. NPR mozete ubaciti i neki od indikatora kao sto su: Moving average,  MACD, RSI. I uradit vasu logiku za otvaranje naloga. U samom kodu ima i nekih nepotrebnih stvari.Mrzelo me da ga cistim.
t_stop EA mq5:

U sledecoj temi pokazacu vam primer sa integrisanim brek even i trejling stopom. U principu to mozete uradit i sami jer tema o break even vec postoji. I to bi bilo to za danas. Iskreno se nadam da ce vas ovo zanimati , i da ce vam biti od koristi. Ja kad budem imao sledeci luft , pisem novu temu.

Toliko odoh, bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum