Forex Stock Exchange Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forex Stock Exchange Forum

Forum About Trading on Forex,Stock,Binary Options, CryptoCurrency and NFTs


Crypto Kong

You are not connected. Please login or register

Miks Analiza

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Sun Oct 20, 2019 8:41 pm

gandra

gandra
Global Moderator

EURUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ode Evro. Iskreno nisam se nado ovolikoj UP korekciji. Trenutno ne trgujem ovaj valutni par, i čekam da cena udari u gornju liniju od kanala da vidim da li će biti proboj ili neće biti proboj. Lično mislim da i ako bude ipak će cena da se vrati u kanal i nakon toga nastavit svoj pad, a što bi bila dobra prilika za jdan sell nalog.

GBPUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pumpanje funte u iščekivanju bregzita, to ja mislim. Nemam neki jasan signal. I sami vidite da je UP trend izrazito jak. Tako da , pojma nemam. Idemo dalje.

USDJPY
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sve mi se čini da će cena još da raste, minimum do 61,8 fibo nivoa.

AUDUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ide cena na gore to je jasno ko dan. Preporuka buy.

USDCHF
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je situacija u kojoj se jasno vidi daje cena probila suport od Up kanala, kao i višenedeljni suport označen braon-crvenom linijom. Stoga preporuka SELL.

I to bi bilo to, želim vam uspešnu narednu trejdnig nedelju, odoh.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

2Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Sat Oct 12, 2019 7:53 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Dobro veče svima koji prate ovu temu,

Po običaju na red je došla tehnička analiza za narednu nedelju koju objavljujem svake subote. Pa da krenemo. 

EURUSD

Euro aaaaaa drž gaće,hahaha. Nešto mi se evro kurobeca ove nedelje, ali će mu dolar doći glave, jer ipak mora da se zna ko je BRE ovde gazda,  to jest ko kosi a ko vodu nosi. Tako da ovaj kratki rast nije ništa drugo do kratka UP korekcija do gornje suport linije od down kanala. Stoga braćo moja trejderi i sestre ako vas ima? Nemojte mnogo da se zanosite ići će evro ali na dole, posle ove korekcije. 

Sličica H4 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta očekivati i kako trgovati naredne nedelje? Ako niste sigurni moj savet vam je da pratite XAUUSD. Pratite kretanje cene zlata i onda će te znati šta da radite. Dalje moj neki savet u ovoj situaciji je kratko BUY ili da malo sačekate pa kad cena udari u suport liniju od opadajućeg kanala, a što baš nešto i nisam siguran, onda jedno dugo sell. O čemu mislim možete videti na D grafu ispod.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Čisto sumnjam da ce Evro otići na 1,12580, ali sve je moguće .Sad ja nisam baba Vanga da predviđam budućnost,  ali nešto čisto sumnjam da će to da se desi. Možda, napominjem možda Evro potrči još malo na gore, ali bih savetovao oprez jer taj rast neće biti tako značajan i velik. Stoga  kao što rekoh možda jedno kratko buy dolazi u obzir za sada sa targetom od najviše 10 pipa. A zatim strpljenje i čekanje da cena odradi svoje pa onda sell.  Možda je najbolje da ne trgujete evro dolar u narednih par dana.

Idemo na XAUUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zlato iliti xauusd je u korekciji, to je svima jasno kao dan. Neće dole ali neće ni na gore. To jest nemamo neki izražen trend, već se polako ali sigurno formira down kanal, o čemu sam i pisao prošle nedelje, mislim. Stoga moja preporuka je  buy do cene 1499,35 , a možda i malo više. Da li će se zlato vratiti u UP kanal označen plavom linijom to za sad nisam nešto sasvim siguran. Stoga kratko buy , do preporučenog targeta a zatim najverovatnije i kratko sell kada cena i ako cena ode na 1505,50.

GBPUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]

A šta velite ode funta u pičku materinu. Udarila je u pedeseti fibo level. Šta nam to govori. Pa govori nam da sad i nije vreme za buy jer ćemo imati malu korekciju na dole ,pa nakon te korekcije opet tražimo priliko za buy jer funta ide na next fibo level 61,8. Osim ako ne želite da uđete u mali minus sa buy nalogom. U svakom slučaju moja preporuka za narednu nedelju je kratko buy nakon korekcije, ako je u opšte i bude. Ček da vidim šta imam dalje?

AUDUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]
Oslabio mi nešto dolar ove nedelje valjda Tramp ima  problema ko zna? Preporučio bih mu da uzme jedan  "Buster" ili "Guaranu.". Iskreno ja navijam za dolar,ali kao što rekoh nešto mi je brate popustio na svim frontovima. A što se jasno vidi i sa grafa iznad. Najverovatnije su australijanci nakopali zlata a kinezi kupili , i na taj način ojačali njihov dolar, ko zna. U svakom slučaju ovde treba obratiti pažnju na 0,68175 level. Samo to ću vam, reći.

Idemo dalje, na redu je  USDJPY
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja sad ne mogu da se setim šta sam vam savetovao prošle nedelje, jer nisam pregledao temu ispod, ali u svakom slučaju nešto mi govori da će dolar ići na viši fibo level,  ali posle korekcije. Imajte to na umu.  Toliko.

USDCHF
Pa gde će tema bez švajcarca, nema smisla.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ništa novo, ama baš ništa novo.  Ovaj valutni par se polako ali sigurno kreće ka dojnjoj liniji od rastućeg kanala. Stoga nemamo ili bar ja nevidim nikakav izrazit trend. Što bi naš narod reko "ni dža ni bu". Možda buy, pa i ako odete u mali minus ništa strašno je cena će ići na gore.

I to bi bilo to, sad idemo  na Paladijum,Platinu i naravno Aluminijum. Kratak pregled u drugim temama.
Miks Analiza 4128340599

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

3Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Sat Oct 05, 2019 2:46 pm

gandra

gandra
Global Moderator

E evo nas u ovoj temi, i krecemo prvo od zlata.Sve slike ce biti smestene u kontejner/spojler da tema ne bude prevelika jer ih ima dosta.

XAUUSD
Weekly chart:
Mozda ste primetili na W grafu da je zlato probilo up channel , sad je u korekciji i izgleda da ce cena da udari u gornju liniju rastuceg  kanala. Nakon toga  cemo imati vracanje cene u down kanal , koji se tek formira   i put na dole. To bar ja tako mislim.
D chart:
Kao sto mozete primetiti prosle nedelje je bila velika volatilnost i cena je trazlia support i resistance u oba smera. Tako da mozemo uociti i  down channel. Ja ocekujem da ce cena ici jos do gornje linije kanala gde je i  potvrdjeni resistant u proteklih nekoliko puta. A sto se jasno uocava na grafu.
XAUSD H4 i H1:
Na H4 i H1 mozemo videti nesto kao bocno kretanje izuzev slucaja gde se cena survala pa vratila. Tako da bi moja preporuka bila kratko buy ali bas kratko jer se cena nalazi na visemesecnom vrhu i moguca je nagla dow korekcija. Kazem moguca ali ne i sigurna. I da sumiram.Preporuka kratko BUY bar do  gornje linije opadajuceg kanala. Ovde zavrsavam za sada , jer cu kasnije nastaviti ovu istu temu.

Nastavljamo dalje, na redu je eurusd.
EURUSD W i D graf:
Sto se tice ovog valutnog para nista novo Evro je  u silaznoj putanji dugorocno, gde je dno pojma nemam. Sto se trenurtnog stanja tice, imamo UP korekciju. To imajte na umu. Idemo na manji vremenski opseg.
EURUSD H4:
Sto se tice kretanja na manjem vremsnkom opsegu za evro dolar mozda a i najverovaniji scenario je da ce dolar otici na 1.1045  za jedan evro,stoga ovde dolazi u obzir jedan kratak kupovni nalog. Kad cena udari u gornju liniju suporta od down kanala najverovatnije ce se odbiti i krenuti silaznom putanjom. Stoga mozemo traziti jedno kratko BUY i jedno dugo SELL nakon toga.

Britanska funta americki dolar
Mesecni  i D graf:
Kao sto mozemo videti imamo jednu UP korekciju u Down kanalu i moja predpostavka je da cena ide na 1.29330 dugorocno.Sto se tice kretanja cene na dnevnom nivou opet a nakon down korekcije imamo up trend. Ovde sam se nesto izatvaro up /down,etc..
GBPUSD H4:

Velika, velika volatilnost, to svakako imajte na umu ako trgujete ovaj valutni par. Ako pogledamo H4 graf vidimio da cena polako ali sigurno ide na gore. Stoga moja preporuka za ovaj valutni  par je kratko BUY.

Evro Japanski Jen. Ovde cemo obraditi samo H4 graf.
EURJPY na H4:

Ovde sam u kontri hahaha. Pasce evro to je sigurno ko dan ako ne naredne onda one tamo nedelje. Moja preporuka za ovaj valutni par je cekanje povoljne prilike za jedno dugo sell. To moze biti npr na 117.590 ili mozda visem nivou npr. na 117.760. U svakom slucaju cekajte da se cena zakuca u gornju liniju kanal pa onda sell. Sta nam je jos ostalo , a da idemo sad na USDJPY.

Ovde imam nekoliko grafikona. Krecemo od W vremenskog opsega.
USDJPY W  i D timefrime:
NA W grafu sam jasno uocavaju dva moguca scenarija. Ili ce cena da probije dojnju liniju od trougla ili ce se odbiti od nje. U svakom slucaju imamo dow trend dugorocno. Sto se tice D grafa vidimo da se cena krece izmedju 23 i pedesetog fibo levela. Ide kao nesto bocno, valjda. Stoga ovde bi mozda bila dobra prilika za jedno kratko buy., bar mi tako nesto lici.
H4 i H1:
Takodje mozemo  primetiti "noise" koja se karakterise u obliku dugog stapa ispod svece. Generalno cena ima nekoliko odbijanja na h4 i h1 tako da preporuka je kratko BUY. I to bi bilo to sto se tice valutnih parova sad idemo na Paladijum, Platinu i Aluminijum CFDs, ali u drugim temama.

Toliko

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

4Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Sat Sep 21, 2019 3:48 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Evo nas u cetvrtoj temi,za danas. Malo ce mo da analiziramo ulaze za narednu nedelju , a i videcete sta moji roboti misle ili su bar mislili. Sve slike bice smestene u spojlere da se tema ne bi kilometarski otegla. Komentari nece biti nesto veliki jer imam dosta toga da obradim. Pa da krenemo.

Idemo na XAUUSD. Ovo je snimak ekrana sa moje mt4 platforme i racuna na kom ne koristim ni jednog jedinog robota. Signal postoji ali nije javno dostupan, a tako ce i ostati bar neko dogledno vreme.
XAUUSD na H4 grafikon i misljenje:
XAUUSD sta moji roboti misle:

Sledeci valutni par je EURUSD
Moje misljenje za ovaj valutni par:

Sta moji roboti misle.EURUSD:

Sledeci valutni par je GBPUSD
Moje misljenje:
Sta moji roboti misle:

I to bi bilo to za danas. Kasnije bice jedna mala tema o kripto parovima. Odoh...

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

5Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Sun Sep 15, 2019 1:50 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Pozdrav svima,

evo i mog misljenja za narednu nedelju. Sad, dal cu biti u pravu ili ne, videcemo? idemo odmah na prvi valutni par EURUSD:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako pogledamo dnevni grafikon jasno uocavamo kretanje cene u opadajucem kanalu. Cena je jos u januaru ove godine udarila u gornju liniju kanala, gde ima jak rezistent , odnosno otpor i nije uspela da ga probije i krene ka visim vrhovima. Od tada pa do dana danasnjeg pad se i dalje nastavlja. Zute linije oznacavaju suport i rezistent zone. Pred kraj ove trejding nedelje cena je udarila u prvi rezisten na 1.11110 i takodje nije uspela da ga probije. Takodje cena se odbila i od crvene trend linije, znaci imamo duplo odbijanje cene sto nam govori da je ipak otpor jak, ili malo jaci od ocekivanog. Stoga moja ocekivanja kretanja za narednu nedelju su SELL, a sto mozete videti i po postavljenim nalozima na cekanju. Sto se tice robota nema postavljenih aktivnih pozicija na ovom valutnom paru. Robot trguje iskljucivo na H1 vremenskom opsegu.Evo i snimka sa MT5 platforme:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako pogledamo  H4 grafikon ovo mi sve lici na pocetak bocnog kretanja izmedju otpora i podrske (zute linije). Sto se tice MA indikatora od njega nema neke vajde u ovoj situaciji, tako da se ipak oslanjam na prilozno odnosno na aktuelne linije podrske i otpora. Stoga kao sto sam i naglasio moja ocekivanja za narednu nedelju su SELL.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Idemo  sad na XAUUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jebemu mater, nemam pojma. Izgleda da se cena seta do dojnje linije rastuceg kanala. Potraznja za zlatom i kripto valutama ne jenjava, tako da cena zlata ima da raste i dalje. Kao sto mozete videti malo sam poranio sa buy nalozima pa tako sad trpim mali gubitak. Umesto da zatvorim aktuelne  naloge kad su bili u profitu jer sam ocekivao nagli rast na sta je sve i ukazivalo , jebiga nisam to uradio, i sad sta je tu je. Ako pogledamo H4 grafikon jasno vidimo odbijanje cene od  dojnje  suport linije,  kao i da je cena skoro pa udarila u dojnju kanal liniju tako da su moja ocekivanja i preporuka BUY.

USDCHF
U pitanju je W vremenski opseg.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Cena za ovaj valutni par se nalazi u dugorocnom rastucem kanalu, ali ima izrazito bocno kretanje u zadnjih nekoliko godina. Ovo je prikaz samo sire slike kretanja cene , cisto da vidimo sta se desava long term. Na dnevnom grafikonu situacija je sledeca:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Izgleda da cena ima neki rezistent na 0.99375  tako da za sada imamo preko 8 odbijanja, sto mi sve lici na bocno kretanje bar neko vreme. Sad idemo na H4 da vidimo prilike za narednu nedelju.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zadnja sveca koju vidimo na grafu mi nesto lici na  spining top. Ima nekoliko varijacija ove svece,  tako da jebiga nemam pojma. Ako ispratimo kretanje cene vidimo da se zatvorilia iznad suport linije, sto moze da uzrokuje dalji rast. A opet sa druge strane mozemo ocekivati i pad do dojnje linije kanala. Tako da sto se tice ovog valutnog para nemam jasan signal sta raditi. Preporuka je da se prati price action i na osnovu toga da se donosi odluka u datom trenutku. Sto se tice robota situacija je sledeca:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pokazao sam vam D graf. Inace robot trguje i ovde na H1. Ovaj nalog je trenutno u malom minusu od 80 i nesto dolara. Sledeci valutni par je USDJPY. Ovde cu prikazati samo H4 i H1 graf sa MT5. Mislio sam i dnevni i nedeljni ali odustajem, i idemo odmah na manji vremenski opseg, jer to nas sve i najvise zanima.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Fibo koji vidite je razvucen na D grafu, i kao sto mozemo primetiti imamo UP trend.Cena je lako probila 23,38 i krece se ka 50 fibo nivou. Znaci preporuka za ovaj valutni par je BUY. Sad da vidimo sta moj robot misli o tome.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jebo ja mater, Protugalc misli  SELL Smile.  Inace i ovde tguje na H1, ali zbog jasnije slike sam vam pokazao dnevni grafikon.Ovaj nalog je trenutno u malom minusu. Indikatore koje vidite sam postavio na graf jer planiram da odradim jedan custom MA indi pa reko da vidim kao bi to izgledalo. Jebiga, mnogo planiram , malo radim, mnogo razmisljam , i tako u krug.

Za kraj sam ostavio GBPUSD valutni par. Idemo odmah na D i H4 graf , pa onda komentar.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Posto slika govori umesto hiljadu reci, necu mnogo da mrsim muda, tako da moja preporuka za ovaj valutni par je BUY.  Sta robot misli,mozemo videti iz prilozenog.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Trenutno ne misli nista,mislio je hahaha. Bilo je tu dosta nekih buy/sell naloga. I tako dodjosmo do samog kraja ove teme. Pisao bih jos,ali imam neka posla.

Ostajete mi zdravo, i zivi bili.

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

6Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Wed Sep 11, 2019 2:57 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Pozdrav svima,


idemo odmah na EURUSD a posle na XAUUSD.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sto se tice evra izgleda da mu nema spasa. Jedino se dobro drzi u Srbiji , hahaha. Mozda bi trebalo da razmisljamo da predjemo komplet na dolar ili mozda juan. Elem dugorocni pad se nastavlja. Engleska kraljica je stopirala demokratiju u Velikj Britaniji na par dana jer je Boris Dzonson to trazio od nje. Izlazak Brita je znacajno oslabilo evro.I ako je razvod braka bez sudkse presude , na tome se insistira, ondosno insistira britanska strana. A nakon toga ce da ravnaju racune, ko kome i koliko dodje. Znaci Briti izlaze i kao sto pokojnio Ekrem jednom rece bice : Goodbye Charlie , i to zauvek.  I tako posto je " Srbija svet " i posto je   "Jedan od nas ", mozda bi trebala da ipak predjemo na dolar. Jer moramo priznati da Ameri ulazu velike pare u pozitivnu kampanju. A posto smo mi narod koji prasta i brzo zaboravlja. A ima i tu ona stara : "Ako nemozes da ih pobedis ti im se pridruzi". Iz tih razloga govorim o dolaru kao opciji.

Dobro ovo je sve bila zajebancija. Idemo sad na EVRO/DOLAR. I kao sto rekoh evro pada to svi vidimo. Dugorocno gledano mislim da ce taj pad da se nastavi i dalje. Linije koje sam nacrtao na grafu oznacavaju support linije tako da ako mene pitate, moja preporuka je SELL.

XAUUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jebiga, zbog nestabilne situacije ljudi jednostavno beze u zlato,srebro i kripto valute. Sto je i osnovni razlog zasto zlato raste. Trenutno je probilo visenedeljni rezistent i napravilo , odnosno formiralo novi. U svakom slucaju gledamo jedan snazan rastuci trend koji je formirao takodje rastuci kanal. Ako cena ne probije dojnju liniju kanala , a najverovatnije nece, onda trazite priliku za novi buy ulaz. Znaci moja preporuka za XAUUSD je BUY

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

7Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Sat Aug 03, 2019 2:25 pm

gandra

gandra
Global Moderator

Pozdrav svima koji prate ovu temu,

Obradicu nekoliko valutnih parova za koje mislim da imaju odredjeni potencijal , za narednu nedelju. Moje misljenje uzimajte sa rezervom jer nemora biti u opste tacno. Takodje ako bilo sta drugo znate da radite, onda to brate  i radite. Trgovanjem nemojte da se bavite cak ni u rekreativne svrhe. Da budem precizniji , mislim kao neki dodatni posao  koji ce vam popuniti kucni budzet. Jer znajte to se NECE DESITI, i najverovatnije negde oko 99% , izgubicete sav novac. Pa da krenemo. Prvi valutni par za koji mislim da ima dobar potencijal je EURUSD.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Licno mislim da ovde ima potencijala za jedan kratak buy ulaz,pa sam iz tog razloga i ostavio ovaj aktivni ulaz i dalje aktivnim Smile , jer licno mislim da ce euro jos malo da raste u odnosu na dolar, zbog negativnih rezultata od petka sto se tice dolara i pozitivnih sto se tice eura.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako pogledamo dnevni grafikon vidimo da imamo jednu odlicnu i jasnu poziciju za kratko buy. Moj target se jasno vidi na D grafu i ja cu otprilike tu negde i da se zatvorim. Odlican i detaljan ekonomski kalendar mozete naci na MQL5 veb sajtu : [You must be registered and logged in to see this link.] Idemo dalje. Sledeci valutni par za koji mislim da ima potencijala je USDJPY. Idemo odmah na graf, da vidite zasto tako mislim:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ocekivao sam pad ali ne ovoliki. Po svoj prilici dolar ce jos da pada, tako da bi svakako preporucio kratko sell. Takodje obratite paznju na ekonomski kalendar.Sto se tice jena tek 9 ovog meseca imamo znacajnije vesti, a sto se tice dolara u ponedeljak u cetri po podne imamo ISM PMI i u utorak isto u cetri po podne  je job opening   izvestaj. U pitanju su vesti koje imaju veliki uticaj na kretanje dolara. Tako da ako vesti budu pozitivne moze doci do korekcije koja ce spreciti nagli pad u odnosu na jen a i ostale valute. To svakako imajte na umu. Znaci da zakljucim. Preporuka za USDJPY je kratko sell.

Idemo na XAUUSD. Ovde, pojma nemam.Mislim ili se bar tako govori da ce zlato da raste jos ihahaj.  Sad, Boga pitaj sta ce da se desi? Jer malo , malo ,pa neka izjava pomera dolar u smeru koji nekom odgovara. Tako da ovde oprezno jer cena zlata je dodirnula visemesecni maksimum.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Da li ce cena da ide jos gore ili nece to niko nemoze sa sigurnoscu da tvrdi. Moj licni stav je da se cena prati i reaguje u skladu sa "propisi". Tacnije iskoristite trenutno desavanje. Pa ako vidite da cena ide naglo na gore ili dole udjite u trend. Sto se mene tice  trenutno cekam jedan dobar ulaz. Znaci osmatram, pratim i vrebam, bilo buy , bilo sell.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako pogledamo mesecni grafikon vidimo da je cena jedne unce zlata 1440 USD. I da cena polako ali sigurno grabi  ka 1500 dolara. I tako da sumiram. Nemam neki jasan predlog, kako trgovati kratkorocno. Ali da vredi da se prati vredi. Jer moze da se pojavi odlicna pozicija za kratak ulaz.  
Toliko, odoh bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

8Miks Analiza Empty Re: Miks Analiza Wed Jul 10, 2019 12:00 am

gandra

gandra
Global Moderator

Dobro veče svima koji me prate,

Jednostavno me uhvatio posao i nisam stigao ništa da kuckam ovde. Posle priličnih gubitaka na zlatu u predhodnom periodu ponovo sam u igri. Znao sam da će zlato da pada,  a što sam i komentarisao u temi o zlatu. Jer je cena udarila u višemesečni maksimum, ali eto pošto mi je ostalo još sam par stotina dolara na računu, jednostavno sam sve naloge pozatvarao. Preveliki rizik je bio u igri tako ne rizikujte previše jer hiljadarka je ništa ako trgujete sa xauusd - gold_oz ili kako god. E tako, a sada da krenemo sa analizom za valutne parove koje trenutno trgujem, a ima ih po prilično i  nešto od naloga je već pozatvarano. 

Takođe moj live signal možete da pratite preko sledećih linkova:
*  FXJunction , preko ovog LINKA
*  myfxbook (babooUnge)preko ovog LINKA  
*  MQL5 u pitanju je Aurora signal(je dostupan za kopiranje i nalazi se na 3434 poziciji, za sada) , preko ovog LINKA

Klimom na linkove iznad u svakom trenutku bićete u prilici da vidite moje aktivne pozicije. A sad moje mišljenje o kretanju za pojedine valutne parove i aktuelni ulazi. Ima ih baš, baš dosta, ček da nađem folder  , gde sam sačuvao slike?

EURUSD je prvi i idemo na M1
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde trenutno imam nekog robota koji ne radi ama baš ništa, pa će najverovatnije biti  delite. Inače danas sam imao par sell naloga koji su zatvoreni u plusu. Takođe moja preporuka je SELL.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Što se tiče ovih indikatora oni vataju paučinu kod mene , ja ih ič ne zarezujem, već da se šareni, to je razlog. Znači eurusd SELL, bar kod mene.

AUDUSD
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovde sam se malo zajebo jutros. Lepo gledam  i razmišljam da pljusnem sell aj jok ne dade mi se. Tako da večeras sam to uradio, nije kasno, ići će to još dole. Kratko SELL to je rekomendacija. Idemo dalje.

AUDCHF
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je pozicija od jutros.Kao što možete videti već je u plusu. Takođe moja prepruka za ovaj valutni par je SELL.

AUDJPY
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aktuelni BUY nalog je od jutros sa malim minusom. Tako da držaću ga aktuelnim još neko vreme a posle zna se šta sledi. Iskreno računam da će cena krato da se vrati na gore, videćemo. Nije neki minus tako da nije ni mnogo važno.Idemo dalje.

AUDCAD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Što se tiče ovog valutnog para moja preporuka je takođe kratko SELL. Idemo dalje.

CADJPY
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj jen će mi doći glave. Izgleda da sam ga danas baš pogrešno istrgovao. MINUS ko kuća. Ovaj nalog biće zatvoren kad završim sa ovom temom. Šta dalje , pojma nemam . malo ću ga pratit, šta se dešava i tako to. Pa onda odluka.

CHFJPY
[You must be registered and logged in to see this image.]

E, ovde izgleda da sam ga ubo. Čini mi se da je ovaj buy nalog obećavajući. Tako da će ostati još aktuelan. Znači preporuka je buy.

EURCAD
[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovaj buy nalog je dobro krenuo, tako da ostaje. Preporuka buy.

EURGBP
[You must be registered and logged in to see this image.]

Još nije plus, ali po svoj prilici će biti, možda sutra ili prekosutra,videćemo. Nalog ostaje otvoren i moja preporuka je buy.

GBPNZD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Možemo videti da se cena odbila od dojnje kanal linije, još prošle nedelje. Ići će to gore. Preporuka buy.

NZDCAD
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nem pojma štamije da sve ovo trgujem, al eto pratim sve i onda reko ajd . Ovde sam takođe u buy,  a po svoj prilici tako će i da ostane malo duže. Preporuka buy.

NZDCHF
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde je plus. Znači preporukaje sell. Možda primećujete nigde nema stop loss.Ali zato je svaki nalog trejlovan i praćen od jutra do sutra preko mobilne mt4 platforme. Pa svremena na vreme bacim pogled. I kao što rekoh prepuruka za ovaj valutni par je kratko SELL.

Baš se odužilo! Ima još tri valutna para, pa ajd sad kad sam krenuo , i nih ću da odradim, pa odo da spavam.Sledeći valutni par je:

NZDJPY
[You must be registered and logged in to see this image.]

U bre ovde plus ihihi. Nalog je od jutors, nisam ga ni proveravao, samo sam na brzaka snimio sliku. Eto prepruka je SELL ali kratko. Idemo dalje.

USDCHF
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dolar je probio liniju otpora. Ići će to još na gore, tako da je moja preporuka buy. I još mi je ostao jedan par.

USDJPY
[You must be registered and logged in to see this image.]

Neznam moram da vidim , mislim da sam u malom plusu ovde. U svakom slučaju jasno se vidi kuda ide trend. Preporuka je buy.

Još mi je ostalo zlato, to sutra, a i  kasno je .
 Toliko odoh,
bad boys

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

9Miks Analiza Empty Miks Analiza Tue Jun 18, 2019 11:51 am

gandra

gandra
Global Moderator

Pozdrav svima koji me prate,

Odlucio sam da pokrenem ovu temu  u kojoj cu dati moj pogled za nekoliko instrumenata, cisto da ne bih pisao u posebnim temama. Pa tako da krenemo.

XAUUSD:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kao sto mozete videti ovde sam u malom minusu ,jbga, ali , ali , cena je se zakucala u visenedeljni rezistent  ,tako da su moja generalna ocekivanja da xauusd pada. Sto se tice nekog saveta za ulaz ,trenutno ga nemam. Idemo dalje.

EURUSD:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde sam kao u nekom plusu od juce. Verujte nista spektakularno. Moj trenutni savet za ovaj valutni par je sell. Idemo dalje.

CADCHF:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde takodje mislim da ce CAD da pada , stoga drzim otvorene ove sell naloge od juce. Sto se tice nekog kratkog ulaza za danas nem neki savet. Spred za ovaj valutni par i nije bas nesto spektakularan , sto zavisi i od brokera. Tako da ako imate malo veci spred na ovom ili nekom drugom valutnom paru preporucujem malo duze ulaze, od nekoliko dana. Znaci sell.

Eto toliko od mene za danas , odoh.
bad boys



Last edited by gandra on Sat Aug 03, 2019 9:46 am; edited 1 time in total

https://www.tradingview.com/u/DraganDrenjanin/ https://www.mql5.com/en/users/drgandra/seller#products

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum